29.10.2024 Teisipäev

Eesti elanike finantseesmärkides on soolisi erinevusi

Eesti elanike järgmise 12 kuu finantseesmärkides ilmnevad märkimisväärsed soolised erinevused, selgub Credit24 ja Kantar Emori tehtud uuringust.
Meestest plaanib 10,6 protsenti järgmise aasta jooksul äritegevust alustada või laiendada, samas kui naiste seas on see näitaja 7,3 protsenti.
Meestest plaanib 10,6 protsenti järgmise aasta jooksul äritegevust alustada või laiendada, samas kui naiste seas on see näitaja 7,3 protsenti. Foto: RUP
Kuigi säästmine ja võlgade tasumine on üldiselt kõige olulisemad prioriteedid, ilmnevad meeste ja naiste vahel olulised erinevused, mis viitavad vajadusele pakkuda personaalseid finantsteenuseid. Uuringust selgus, et säästmine hädaolukordadeks on 39,7 protsendi eestimaalaste jaoks üks peamisi finantseesmärke. See on eriti oluline naiste seas võrreldes meestega – vastavalt 44,4 protsenti ja 35 protsenti. Samuti keskenduvad naised rohkem võlgade tasumisele kui mehed, mis toob esile soolise erinevuse rahaliste kohustuste haldamises ja prioriteetide seadmises.

Naiste ja meeste prioriteetide erinevus

„Meie uuring näitab, et eestlaste finantseesmärgid on mitmekesised ja peegeldavad selgelt igapäevaelu vajadusi. Selgelt tuleb esile naiste ja meeste prioriteetide erinevus. Näiteks on naised rohkem keskendunud säästmisele – olgu see hädaolukordadeks, suuremateks vajalikeks ostudeks või võlgade tasumiseks –, samas kui mehi motiveerib enam ettevõtluse arendamine,“ kommenteeris IPF Digital AS-i Eesti maajuht Kristi Saaremets.

Uuringust selgus ka, et pensioniks investeerimine on meeste jaoks veidi olulisem kui naiste jaoks. Mehed paistavad rohkem silma ka ettevõtlusplaanidega – 10,6 protsenti meestest plaanib järgmise aasta jooksul äritegevust alustada või laiendada, samas kui naiste seas on see näitaja 7,3 protsenti vastanutest.

Naiste seas on luksuslikud ostud populaarsemad: 33,2 protsenti naistest plaanib säästa unistuste ostudeks, näiteks reisi või luksuseseme jaoks, samal ajal kui meestest teeb seda 24,9 protsenti. Lisaks tunnistas 14,1 protsenti meestest, et neil puuduvad konkreetsed finantseesmärgid, võrreldes vaid 5,7 protsendi naistega, mis näitab naiste suuremat selgust ja eesmärgipärasust oma finantsplaanides.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255