"Kui ühiskondlikku lepet reformi ja sellega külgnevate muudatuste tegemiseks ei sõlmita ja püütakse edasi minna ainult praeguste eelnõude ja reformikavadega, siis tuleb meil kahjuks nõustuda kriitikutega, kelle arvates teeb reform rohkem halba kui head. Sel juhul ei välista me ka pikettidega liitumist," ütles EAKL-i juht Peep Peterson.
"Me ei kujuta ette, et valitsus reformi üldse ära jätab või määramatusse tulevikku edasi lükkab. Meil on vaja, et nii reform kui reformiga külgnevad muudatused siiski teoks saaksid," ütles Peterson ning lisas, et reformi taga on reaalselt abi vajavad inimesed ja nende toimetuleku ja elukvaliteedi nimel tuleb kõigil täie vastutustundega tõhusat koostööd teha.
Praeguse peaministri Taavi Rõivase algatatud töövõimereformi abil loodetakse tööturule tuua kuni 100 000 praegust töövõimetuspensionäri, selle elluviimiseks on kavatsetud kulutada 180 miljoni euro eest Euroopa Liidu vahendeid. Ühtlasi viiakse töövõimetuse hindamine ja selle eest toetuste maksmine üle töötukassa haldusalasse. Töötukassa eelarve moodustub töötuskindlustumakse laekumisest.