Vaid 15 protsenti ütles, et nemad tööd ei otsi. 2021 aasta märtsis, kus koroonakriis oli haripunktis, otsis uut tööd aktiivselt vaid 26 protsenti vastanutest, mis näitab selgelt, et tööturg on stabiliseerumas.
Vastajaist 66 protsenti on viimase kolme kuu jooksul töökoha vahetuse peale mõelnud. Aktiivselt kandideerinuid on samal perioodil märksa vähem, 37 protsenti küsitletutest. Kuigi töökoha vahetamise huvi on suur, siis endale sobivaid tööpakkumisi on viimase kolme kuu jooksul leidnud vaid 26 protsenti vastajatest ning 64 protsenti vastajatest nendib, et pole viimase kolme kuu jooksul endale sobivaid tööpakkumisi leidnud.
Näeme, et tööturg on vabanemas mentaalsetest koroona-kammitsatest. Võrreldes kevadise ajaga vaatavad inimesed palju julgemalt tulevikku,
rääkis CV-Online’i turundusjuht Karla Oder.
“Kui märtsis oli sobivale töökohale mitte kandideerimise ülekaalukaks põhjuseks tõdemus, et koroonakriisi ajal pole mõistlik töökohta vahetada, siis nüüd oleme naasmas normaalsusesse. Esimestena tuuakse välja enda isikust tulenevad põhjused – kartus, et ei vastata nõudmistele või ollakse valitud töökoha jaoks liiga vana.”
Uuriti ka, milliseid organisatsioone peavad inimesed enda jaoks atraktiivseks tööandjaks. Kõige olulisemaks tunnistati motiveeriv palk ja lisahüved, mida märkis ära 81 protsenti vastanutest. 72 protsendi jaoks olid olulised ka pehmemad väärtused, nagu hea sisekliima ja toredad kolleegid, 68 protsendi jaoks töötajate võrdne ja aus kohtlemine, 57 protsendi jaoks professionaalne juhtimine ning 56 protsendi jaoks heade tulemuste märkamine ja tunnustamine. 59 protsenti küsitletutest peab tähtsaks paindlikku töökorraldust ja kaugtöö võimalust.
Uuring viidi läbi juunis. Küsimustikule vastas veebi teel kokku 1635 inimest. Vastajate seas on esindatud erinevatest piirkondadest, vanusegruppidest ja tegevusvaldkondadest inimesed. Valimist 67 protsenti oli vastates töösuhtes, ülejäänud olid töötud, õppurid või pensionärid.