"Tööandjate pakkumine üllatas meid negatiivselt," ütles Peterson BNS-ile. "Meie tänane juhatus omalt poolt väga tõsiselt seda küsimust arutas ja meie numbrid on vastu panna järgmiseks aastaks 488 ja hiljem 609," lisas ta.
"Võtsime riskisektorid välja, kus tõepoolest võib tekkida tõsisem tööpuudus ja me jõudsime järeldusele, et see on viimane piir, mille tööandjad välja kannataksid, ilma et oleks tarvis teha massilisi koondamisi. See oleks õiglane koht," selgitas Peterson. Riskisektorid on Petersoni sõnul jätkuvalt rõivatööstus/õmblus, hotellid, restoranid ja sisemajanduse sektoritest turvaettevõtted ja postiettevõtted, kus makstakse miiniumpalka väga suures hulgas.
Peterson möönis, et lahknevus tööandjate pakutu ja ametiühingute soovide vahel on väga suur ja väga keeruline on kokkuleppele saada. "Ma arvan, et me peame kokku leppima, vastasel juhul kehtestab alampalga riik ja me ei tahaks esialgu seda võimalust anda," ütles ta.
"Meie ettepanek on pingutada nii, et saame alampalga enne suvepuhkusi kokku leppida. Augustis hakkab riik tegema oma eelarvet ja saaks nende numbritega arvestada," ütles Peterson. "Kui siis ei õnnestu, eks me siis kaalume, et mis me teeme, kas me vajame abi lepituseks või vajame valitsust laua taha."