Euroopa Liidu komitee otsib parimaid tööhõive projekte
Sel aastal tunnustab EMSK kodanikuühiskonna ellu viidud innovaatilisi projekte, millega on edendatud kvaliteetset tööhõivet ja ettevõtlikkust töö tuleviku heaks ning mille keskmes on noored, sisserändajad ja teised inimesed, kellel on raske tööturule pääseda, teatas komitee pressiesindaja.
Vaatamata sellele, et olukord on viimasel ajal paranenud, võitleb Euroopa Liit peaaegu kümme aastat pärast finants- ja majanduskriisi kõrghetke endiselt suure töötuse määraga. Seepärast otsustas EMSK tunnustada sel aastal parimaid innovaatilisi projekte, mis edendavad kvaliteetset tööhõivet, ärgitavad ettevõtlusvaimu või füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemist ning võitlevad seega suundumuse ümberpööramise eest.
Auhind antakse kas juba ellu viidud või veel käivatele algatustele, mis edendavad mittediskrimineerimist tööturule integreerimisel. Algatused peavad olema suunatud uutele tulijatele, nagu noored, sisserändaja taustaga või eritoetust vajavad inimesed, näiteks pikaajalised töötud, tööturult kõrvale jäänud naised, puuetega inimesed või vaesuses elavad inimesed.
Tänavu juba üheksandat aastat välja antava kodanikuühiskonna auhinna lõi EMSK selleks, et tunnustada ja innustada kodanikuühiskonna organisatsioonide või üksikisikute elluviidud konkreetseid algatusi ja saavutusi, millega on antud märkimisväärne panus ühiste väärtuste edendamisse Euroopa ühtekuuluvuse ja integratsiooni suurendamisel. 2016. aastal olid kodanikuühiskonna auhinna keskmes rändeküsimused.
Konkursi auhinnafond on 50 000 eurot ja see jagatakse kuni viie võitja vahel. Taotluste esitamise tähtpäev on 8. september 2017 ja auhinnatseremoonia toimub Brüsselis 7. detsembril 2017.
Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee on Euroopa Liidu nõuandev organ, mis esindab tööandjaid, ametiühinguid, talunikke, tarbijaid ja teisi huvirühmi, kes moodustavad koos organisteeritud kodanikuühiskonna. Komitee esindab nende vaateid ja kaitseb nende huve poliitilistes aruteludes olles seega sillaks Euroopa Liidu ja tema kodanike vahel.
Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitees on 350 liiget erinevatest majanduslikke ja sotsiaalseid huve esindavatest rühmadest üle kogu Euroopa. Liikmed määratakse ametisse liikmesriikide valitsuste poolt.