Enim on konkurents kasvanud IT-sektoris, kus vaba ametikoha nimel oli tänavu kolmandas kvartalis konkureerimas 60 töövõtjat, mida on 64 protsenti enam kui aasta tagasi.
„IT-sektor ei ole siiski kõige konkurentsitihedam valdkond Eestis,“ ütles CVKeskus.ee tööportaali värbamisjuht Grete Adler, märkides, et suurim konkurents vaba ametikoha nimel on assisteerivatel töödel, kus on viimastel kuudel avaldatud tööpakkumistele laekunud keskmiselt 83 kandideerimisavaldust.
Konkurents on keskmisest märgatavalt suurem ka turundus-, transpordi-, teenindus- ja müügivaldkonnas, kus keskmiselt on ametikoha nimel konkureerimas vastavalt 72, 66, 65 ja 61 töövõtjat.
Kõige väiksem konkurents on haridussektoris
Grete Adler tõdes, et kõige väiksem konkurents on haridussektoris, kus vabale ametikohale kandideerib keskmiselt 12 töövõtjat. See arv ei ole aastaga eriti muutunud. „Samas leidub ka haridussektoris populaarseid tööpakkumisi, kus näiteks lasteaiaõpetaja abiks kandideeris rohkem kui 110 töövõtjat ja klassiõpetajaks üle 30 töövõtja,“ selgitas Adler tööturul toimuvat.
Kokku on CVKeskus.ee tööportaalis sel aastal tööandjatele edastatud pea 1,5 miljonit kandideerimisavaldust, mida on üheksa protsenti enam kui eelmisel aastal samal ajal.
Eelmise aastaga võrreldes langes tööpakkumiste arv tänavu esimeses kvartalis 24 protsenti, teises kvartalis 22 protsenti ja kolmandas kvartalis 17 protsenti. Seega on kvartalist kvartalisse tööpakkumiste arvu langus aeglustunud, kuid vabu töökohti on endiselt vähem kui eelnevatel aastatel.
„Kolmandas kvartalis muutus oluliselt teenindus- ja müügitöötajatele pakutavate tööde arv, mis languse asemel kasvas kuus protsenti“, ütles CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler ning lisas, et peatus ka tippspetsialistidele ja keskastmejuhtidele pakutavate tööde langus.
Enim on aasta võrdluses langenud lihttöötajatele pakutavate tööpakkumiste arv, vähenedes kolmandas kvartalis 19 protsenti. Ka oskustöölistele leidus kolmandas kvartalis 16 protsenti vähem tööpakkumisi kui aasta tagasi.