Kõrgeimat palka pakuti 2022. aasta esimeses kvartalis pealinnas, kus palgapakkumised ulatusid 1857 euroni. Lõuna-Eestis avaldatud tööpakkumistel ulatusid palgapakkumised 1656 euroni, Ida-Eesti maakondades 1610 euroni, Kesk-Eestis 1547 euroni ja Lääne-Eestis 1416 euroni. Palgapakkumised kasvasid esimeses kvartalis kõige kiiremini Tartumaal, kasvades 2021. aasta algusega võrreldes 6%.
Tervisekriisile eelnenud aja ehk 2019. aasta esimeses kvartaliga võrreldes on palgapakkumised viimase kolme aastaga kasvanud 25%.
Tippspetsialistide ja keskastme juhtide palgapakkumised ületasid 2500 euro piiri
Ametirühmade lõikes pakuti kõrgeimat töötasu tippspetsialistidele ja keskastmejuhtidele suunatud tööpakkumistel, kus keskmine palgapakkumine oli alates 1848 kuni 2549 eurot. Keskastmespetsialistidele ja kontoritöötajatele suunatud tööpakkumistel oli keskmine palgapakkumine 1547–2200 eurot ning oskustöölistele ja kutsetöötajatele suunatud tööpakkumistel 1351–1810 eurot. Teenindus- ja müügitöötajate palgapakkumised algasid 987 eurost ja ulatusid 1250 euroni.
Hetkel leidub Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee kokku pea 5000 tööpakkumist, millest iga kolmas on avaliku töötasuga. Palgapakkumisena toovad tööandjad enamasti välja pakutava palgavahemiku, mitte ühe konkreetse töötasu numbri, sest lisaks põhipalgale mõjutavad pakutavat palka ka lisatasud. Samuti kujunevad lõplikud tööülesanded vastavalt leitava töötaja oskustele ja kogemustele, mis ka omakorda palgatingimusi mõjutavad.
Avaliku palgaga tööpakkumised kahekordistusid
Esimeses kvartalis avaldasid tööandjad CVKeskus.ee tööportaalis 6223 avaliku töötasuga palgapakkumist, mida on tervelt 129% enam kui eelmisel aastal samal ajal. Kõige enam on tööandjad valmis pakutavat palka avalikustama oskus- ja kutsetöötajate tööpakkumistel, kus avaliku töötasuga tööpakkumiste osakaal on tervelt 46%.
Asukohtade lõikes on kõige avatumad töötasu näitama Tartu tööandjad, kus avaliku palgaga tööpakkumiste osakaal oli 40%. Tallinnas oli sama näitaja 35%, Ida-Eesti ja Kesk-Eesti maakondades 33% ja Lääne-Eesti maakondades 29%.
Konkurents töötajate leidmisel on kiirelt kasvanud ja läbipaistev palgapakkumine on lihtsaim võimalus suurendada huvi pakutava töö vastu,
leiab CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.
Ta lisas, et avaliku tasuga tööpakkumistele kandideeriti esimeses kvartalis keskmiselt 66% enam kui peidetud töötasuga töödele. „Kontoritöötajate ja spetsialistide tööpakkumistel suurendas pakutava palgavahemiku avalikustamine kandideerijate arvu koguni 82%.“