Tööandjad: kiire palgakasv pole Eesti konkurentsivõimele kasulik
"Palgad kasvasid aastaga 7,4 protsenti, see on palju enam kui tootlikkuse kasv. Muidugi on hea meel, et Eesti inimestel palk kiirelt kasvab, aga Eesti majanduse konkurentsivõimele nii kiire palgakasv kasulik ei ole," teatas liit Facebookis.
"Kui Eesti juba mõnda aega olnud probleeme sellega, et meelitada siia uusi investeeringuid ja otsida uut majanduskasvu allikat, siis väga kiire palgatõus, mis on tootlikkuse kasvust kaks korda kiirem, ei ole jätkusuutlik. Palgast ja ettevõtluskeskkonnast rääkides ei saa üle ega ümber ka tööjõupuudusest ja vajadusest teha välistööjõu värbamine lihtsamaks, kiiremaks ja paindlikumaks," teatas liit.
Statistikaamet teatas kolmapäeval, et keskmine brutokuupalk tõusis tänavu teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,4 protsenti 1419 euroni.
Keskmine brutotunnipalk oli 8,22 eurot, mis on 9 protsenti suurem kui möödunud aasta samas kvartalis. Aprillis oli keskmine brutokuupalk 1411 eurot, mais 1400 eurot ja juunis 1445 eurot. Esimese kvartaliga võrreldes suurenes brutokuupalk 5,9 protsendi võrra. Keskmise brutokuupalga aastakasv oli 0,5 protsendipunkti võrra aeglasem kui eelmises kvartalis.