Ilmajaama andmeil peaks sel reedel talvekülm kohati plusskraadidega asenduma ja lumi sulama hakkama, EKÜL-i õigusosakonna juhataja Urmas Mardi nentis, et sellised ilmad, kus külm vaheldub kergete plusskraadidega, ongi kõige hullemad. "Lumemassid hakkavad sulama ning kõnniteed muutuvad paari tunniga ülimalt libedaks. Juba märg lumekiht paksusega 0,3 meetrit võib katusele saatuslikuks saada, seega tuleb katus hoida üleliigsest lumest vaba," sõnas Mardi.
Mardi nentis, et libedusetõrjesse leigelt suhtuvad korteriomanikud ja ühistujuhid kipuvad arvama et kui nende maja juures pole kunagi midagi juhtunud, siis ei juhtu ka nüüd.
Olukord on siiski väga tõsine - libeduse ning katuselt langenud lume ja jää tõttu toimunud õnnetused on varasemalt kohtusse jõudnud ning summad, mis ohvritele maksta tuleb, olnud suured,
ütles Mardi.
Tema sõnul tõi kehtiv korteriomandi- ja korteriühistuseadus kaasa veel ühe väga olulise muudatuse: seaduse kohaselt kehtib korteriomandist tuleneva nõude korral korteriomanike ühine vastutus. "Näiteks lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral vastub korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud," selgitas Mardi.
"Seadus ütleb, et isik, kellel on samal alusel kõigi korteriomanike vastu korteriomandist tulenev nõue, mille kohta seadus näeb ette solidaarkohustuse, peab selle esitama korteriühistu vastu,” märkis Mardi. " Kui nõude rahuldamine ei ole kehtiva majanduskava ja reservide juures võimalik, peab korteriühistu juhatus koostama uue majanduskava ja kutsuma kokku korteriomanike üldkoosoleku selle kehtestamiseks."
EKÜL tuletab seetõttu kinnistuomanikele meelde, et üleliigne lumi, purikad ja jää tuleb katuselt eemalda ning hoolitseda libedusetõrje eest nii kinnistul kui piirnevatel kõnniteedel.