Tervishoiusüsteemi edasise arendamise keskmes peab olema patsiendi huvide eest seismine, senine teenuse mahtude ostmine on oma aja ära elanud, rääkis minister pressiteate vahendusel.
„Võiksime liikuda tükipõhiselt tervishoiuteenuse ostmiselt patsiendi heaolu tagamisele konkreetsetes piirkondades,“ märkis Ossinovski. „Peame uue haiglavõrgu arengukava loomise käigus suutma vaadelda iga haiglat ja piirkonda individuaalselt, seades esikohale patsiendi huvid.“
Enamus tervishoiu arenguruumist seisneb ministri sõnul töös, mida tehakse enne ja pärast eriarsti visiiti. „Erinevate teenuste integratsioon on nõrk ning haigekassa praegune rahastussüsteem hoiab erinevad tasandid tugevalt lahus. Olen veendunud, et sama raha eest on võimalik osutada paremat teenust, ent selleks on vaja muuta süsteemi, milles ei domineeriks ravijuhtude ostmine, vaid patsiendi vajadustest lähtuv koostöö,“ lisas ta.
Konverentsil oli kõne all ka küsimus, kuidas laiendada ravikindlustuse tulubaasi. „Riik peaks pensionäride eest ravikindlustuse ära maksma ja haigekassa eelarve struktuurse miinuse küsimus oleks lahendatud. Paralleelselt on aga oluline arutada, kuidas lisaks tänase taseme hoidmisele anda teenust, mida on ühiskonnale päriselt vaja ja mis on kõigile kättesaadav. Patsiendi jaoks tähendab see ka ravimite ja hambaravi kompenseerimise vajadust,“ sõnas minister.
Oluline on murda aruteludes väljapoole ette dikteeritud mõttemallist ning rääkida ravijuhtude kõrval rohkem patsiendist, tema tervisest ja ka ennetustööst, mis tuleb senisest süsteemsemalt integreerida Eesti tervishoiusüsteemi, tõdes Ossinovski.