Käesoleval aastal teeb statistikaamet 158 statistikatööd, mille kogumaksumus on 6,5 miljonit eurot, teatas amet. "Statistikaprogramm põhineb tarbijate vajadustel," ütles peadirektor Andres Oopkaup pressiteate vahendusel.
Statistikaamet kasutab statistikatööde tegemisel eelkõige riigi ja kohaliku omavalitsuse andmekogudesse kogutud andmeid, kui nende andmete alusel on võimalik teha riikliku statistika kvaliteedikriteeriumidele vastavat statistikat. 67% statistikatööde puhul kasutab statistikaamet andmekogude andmeid.
2016. aastal esitab statistikaametile andmeid ligi 40 000 ettevõtet ja asutust ehk 39% Eestis tegutsevatest ettevõtetest ja asutustest. Andmeesitajailt kogutakse andmeid küsimustikega. Et andmeesitajate koormust ühtlasemalt jaotada, kasutatakse võimaluse korral valikuuringuid, kus andmeid esitab ainult osa uuringu sihtrühmast.
Nullbürokraatia algatusest välja kasvanud Aruandlus 3.0 projekti raames vaatab amet järgnevatel aastatel üle maksustamiseks ja statistika tegemiseks kogutavate andmete eesmärgi ja koosseisu ning loob võimalus andmete turvaliseks edastamiseks ettevõtete kasutuses oleva majandustarkvara kaudu.
Sel aastal analüüsib statistikaamet Aruandlus 3.0 projekti raames riigis kogutavaid palgastatistika näitajaid, et selgitada välja, kas lisaks andmekogude andmetele on võimalik kasutada ka alternatiivseid andmeallikaid ning vähendada ettevõtjatelt küsitavate andmete esitamise koormust.