Suurbritannia kavatseb taotleda "ajutist tolliliitu" Euroopa Liiduga pärast blokist lahkumist, teatas Briti valitsus 15. augustil.
Läti transpordiministri Uldis Augulise sõnul on kaubavedu mööda maanteid kasvanud tänavu hüppeliselt.
Hiina ei jää "tegevusetult istuma", kui Ühendriigid astuvad kahe riigi kaubandussidemeid tõkestavaid samme, teatas Peking teisipäeval pärast seda, kui USA president käivitas juurdluse Pekingi praktikale intellektuaalse omandi vallas.
Tulenevalt ss.lv portaalis kasutatud maksupettuse skeemidest on Läti riigikassa kaotanud kuni 50 miljonit eurot tasumata makse, ütles riigi maksuameti juht Ilze Cirule Läti televisioonile.
Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) aitab Lätil arendada plaani Läti kapitalituru reitingu tõstmisel väljakujunenud turuks.
Suurbritannia jääb mõningate tehtud finantslubadustega "seotuks" ka pärast Euroopa Liidust lahkumist ning ilmselt peab jätkama panustamist pikaaegsetesse projektidesse, ütles EL-i eelarvevolinik.
Suurbritannia on valmis maksma kuni 40 miljardit eurot Euroopa Liidule arvete klaarimiseks lahkumisel ühendusest, kirjutas ajaleht The Sunday Telegraph.
Helsingi sadama juht Kimmo Mäki sõnul võib sel aastal saada Helsingist maailma tihedaima liiklusega sadam.
USA tahab õõnestada Venemaa mõjuvõimu energiasektoris ja on seetõttu skeptiline Nord Stream 2 projekti suhtes, mis suurendaks Euroopa sõltuvust Kremlist, ütles USA kongresmen Rob Bishop Vilniuses.
Läti seim kiitis kolmapäeval viimasel lugemisel heaks aktsiisiseaduse muudatused, mille kohaselt tõstetakse õlle, tubaka ja kütuse aktsiisi kiirtempos.
Läti pruulikodade liit hoiatas, et kui Läti seim võtab neljapäeval vastu aktsiisimäärade kiirtõstmise, võib Läti õlletööstus kaotada 30 protsenti töökohtadest ning see mõjuks hävitavalt väiksematele pruulikodadele.
Esmaspäev, 24 Juuli 2017 12:24

IMF: üleilmne taastumine on kindlamal pinnal

Üleilmne majanduse taastumine on kindlamal pinnal, sest kasvu paranemine Hiinas, Euroopas ja Jaapanis tasakaalustab negatiivset suunda Ühendriikides, ütles Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) pühapäeval.
Saksa autotootjad Volkswagen, Audi, Porsche, BMW ja Daimler tegid alates 1990ndatest salaja koostööd diiselmootorite heitgaaside emissiooni osas, kirjutab saksa ajakiri Der Spiegel.
Alternatiivsete tubakatoodete (sh e-vedelike) käitlemine ja aktsiisiga maksustamine alates 01.01.2018.
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) kiitis neljapäeva hilisõhtul "põhimõtteliselt heaks" uue 1,5 miljardi euro (1,8 miljardi USA dollari) suuruse laenuprogrammi Kreekale, kuid koheselt raha ei eraldata, edastas teiste seas väljaanne Financial Times.
Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles usutluses telekanalile LNT, et kui kütusetarbimine langeb oluliselt, võib riik aktsiisitõusu otsust muuta.
Soome põllumajandus- ja metsandusministri Jari Leppä sõnul võivad Brexiti tulemusel Soome põllumajandustoetused langeda kuni 100 miljoni euro võrra aastas.
Tesla teatas reedel, et ehitab Lõuna-Austraaliasse maailma suurima liitumioonaku, osana katsest lahendada regiooni energiakriisi, mis on põhjustanud piirkonnas elektrikatkestusi.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes