Keskkonnaministeeriumi hinnangul uue jäätmeseadusega, mis kohustab lisaks tootjatele ka tootjavastutusorganisatsioone (TVO) tagama deposiidi või garantiiga rehvide käitlemise, rehvide hinnatõusu ei tule, kuna deposiidi näol ei ole tegemist otsese kuluga, vaid…
Swedbanki hinnangul kasvab Läti majandus tänavu ja tuleval aastal 4 kuni 4,2 protsenti, samas hoiatati, et kasv võib investeeringute puudumisel aeglustuda.
Swedbank tõstis Leedu majanduse kasvuprognoosi käesolevaks aastaks 3 protsendilt 3,8 protsendile.
Saksa riigieelarve oli tänavu esimesel poolaastal rekordilises 18,3 miljardi euroses ülejäägis.
Läti fiskaaldistsipliini nõukogu hinnangul näitab Läti majandus buumile lähenemise märke ning riik peaks valmistuma sellele järgnevaks langustsükliks.
Leedu energeetikaministri Žygimantas Vaičiūnase sõnul tuleks Balti elektrivõrk Lääne-Euroopaga sünkroniseerida kiiremas korras, vastasel juhul võib see kahjustada energiajulgeolekut.
Teisipäev, 22 August 2017 16:02

Saksa investoriusaldus langes augustis järsult

Majandusinstituudi ZEW koostatud Saksa äriiusaldusindeks langes augustis 17,5 punktilt 10 punktile.
Valgevene naftatoodete eksportijad teatasid, et Balti sadamate asemel Vene sadamatesse tarnimine ei ole nende huvides, hoolimata Vene Raudtee pakutud soodustustest.
Eesti Energia Läti tütarfirma Enefiti tegevjuhi Janis Bethersi sõnul on Läti elektrihinnad viimastel aastatel ühtlustunud teiste Balti riikide hindadega.
Suurbritannia kavatseb taotleda "ajutist tolliliitu" Euroopa Liiduga pärast blokist lahkumist, teatas Briti valitsus 15. augustil.
Läti transpordiministri Uldis Augulise sõnul on kaubavedu mööda maanteid kasvanud tänavu hüppeliselt.
Hiina ei jää "tegevusetult istuma", kui Ühendriigid astuvad kahe riigi kaubandussidemeid tõkestavaid samme, teatas Peking teisipäeval pärast seda, kui USA president käivitas juurdluse Pekingi praktikale intellektuaalse omandi vallas.
Tulenevalt ss.lv portaalis kasutatud maksupettuse skeemidest on Läti riigikassa kaotanud kuni 50 miljonit eurot tasumata makse, ütles riigi maksuameti juht Ilze Cirule Läti televisioonile.
Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) aitab Lätil arendada plaani Läti kapitalituru reitingu tõstmisel väljakujunenud turuks.
Suurbritannia jääb mõningate tehtud finantslubadustega "seotuks" ka pärast Euroopa Liidust lahkumist ning ilmselt peab jätkama panustamist pikaaegsetesse projektidesse, ütles EL-i eelarvevolinik.
Suurbritannia on valmis maksma kuni 40 miljardit eurot Euroopa Liidule arvete klaarimiseks lahkumisel ühendusest, kirjutas ajaleht The Sunday Telegraph.
Helsingi sadama juht Kimmo Mäki sõnul võib sel aastal saada Helsingist maailma tihedaima liiklusega sadam.
USA tahab õõnestada Venemaa mõjuvõimu energiasektoris ja on seetõttu skeptiline Nord Stream 2 projekti suhtes, mis suurendaks Euroopa sõltuvust Kremlist, ütles USA kongresmen Rob Bishop Vilniuses.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes