Balti eluaseme taskukohasuse indeksi (BETI) kohaselt, mille aluseks on võetud, et kodulaenu tagasimaksed ei võtaks enam kui 30 protsenti leibkonna sissetulekutest, oli Riias keskmist netopalka teeniva leibkonna sissetulek 63,8 protsenti, Tallinnas 43,3 protsenti ja Vilniuses 28,2 protsenti kõrgem palgatasemest, mida on vaja, et eluase muutuks taskukohaseks, teatas indeksit koostav Swedbank.
Taskukohasuse erinevus Tallinna ja Vilniuse vahel tulenes palkade erinevustest - keskmist netopalka teeniva leibkonna sissetulek oli Tallinnas ligi 48 protsenti suurem kui Vilniuses. Riias oli eluase taskukohasem kui Tallinnas madalamate korterihindade tõttu.
Eelneva kvartaliga võrreldes kasvasid korterihinnad Tallinnas veidi üle 6 protsenti, samas kui Riias ja Vilniuses hinnad sisuliselt ei muutunud. Aastases võrdluses kiirenes korterite hindade kasv Tallinnas ligi 21 protsendini, Riias kallinesid korterid 5,5 protsenti ja Vilniuses 5,6 protsenti. Kiire hinnatõusu taga Tallinnas olid peamiselt kasvanud palgad ning madalad intressimäärad ning Swedbank prognoosib hinnatõusu aeglustumist.