Näiteks Rahandusministeeriumi kava viia kiirlaenuettevõtted Finantsinspektsiooni järelevalve alla allutaks ka otselaenajad samale järelevalvele. Kehtivatest põhimõtetest ei pea otselaenamise vahendajad kinni pidama, sest neid siiani ei käsitleta laenuandjana, vaid laenude vahendajana.
Rahandusministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Nikluse sõnul arvestati ka vahekohtuid keelava seaduseelnõu koostamisel tarbijate kaitsega. "Põhimõtteliselt tuleks lähtuda võrdse kohtlemise printsiibist. Selle kohaselt võivad ka Isepankuri-laadsed vahendajad edaspidi järelevalve alla minna," täiendas ministeeriumi pressiesindaja Liisi Poll.
Ka Finantsinspektsioon kinnitas Ärilehele, et on valmis Isepankuri-sugustele ettevõtetele järelevalvet tegema. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM), lubas kohaldada tasakaalustatuse ja tarbijat läbimõtlematule laenuvõtmisele mittekallutamise nõuet ka laenuvahendajate puhul.
"Nõuet, et reklaamis tuleb näidata krediidi kulukust, ei saa Isepankuri puhul kohaldada, kuna ta ei vahenda konkreetsetel tingimustel laenu. Ent reklaamiseadus läheb muutmisele ja analüüsime ka seda, kuidas läheneda vahendajatele nagu Isepankur," ütles MKM-i kommunikatsioonijuht Gea Otsa.