Ergma sõnul peaksid puudega inimesed saama teha jõukohast tööd
Riigikogu esimees Ene Ergma ütles puudega inimeste töövõimalusi käsitleval konverentsil, et need inimesed peaksid saama oma võimeid rakendada ja neil peaks olema võimalused hariduse omandamiseks ja jõukohaseks tööks.
Riigikogu esimees Ene Ergma sõnul peaksid puudega inimesed saama teha jõukohast töödFoto: PM
Ergma ütles täna peetud konverentsil "Puudega inimesed tööle - võimalik või võimatu", et iga inimene, olgu puudega või puudeta, on ühiskonna liige. Mulluse seisuga oli Eestis puuetega inimesi ligikaudu kümme protsenti rahvastikust. Valdavalt on tegemist eakate inimestega, pisut üle kolmandiku, ehk 37 protsenti, tööealised ning seitse protsenti olid vanuses 0-17 aastat.
"Igal medalil on kaks külge: ühel pool on inimene oma vajadustega ja teisel pool ühiskond. Väheneva ja vananeva rahvastikuga ühiskonnas tuleb tõsiselt tegeleda küsimusega, kuidas tööturule kaasata võimalikult rohkem rahvast. See puudutab nii vanemaealisi kui ka erivajadusega inimesi," ütles Riigikogu esimees.
Ergma selgitas, et sotsiaalkomisjonis on mitmel korral arutatud võimaluste loomist erivajadustega inimeste paremaks kaasamiseks tööturule. Käesoleva aasta jaanuaris Riigikogus toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul toodi samuti esile tööturu meetmed ja sellega seotud probleemid, et leida paremad lahendused.
Riigikogus toimunud aruteludel tõdeti, et praegune töövõimetuse määramise ning pensionide ja toetuste süsteem ei soodusta aktiivset töö otsimist, märkis Ergma. Ta selgitas, et probleemide nimekiri on märksa pikem. See sisaldab nii riigi vähest raha rehabilitatsioonivõimaluste pakkumiseks kui ka isiklike abivahendite ja abistajatega seotud probleeme.
Ergma märkis, et mõned aastad tagasi tehtud uuringus puuetega inimeste töö leidmisega seotud probleemide selgitamiseks ilmnes enamiku puudega inimeste soov teha tööd. "Arvestades, et puue võib takistada ühiskonnaelus osalemist teistega võrdsetel alustel, tuleb ühiskonnal astuda sammud ja aidata puudega inimestel leida võimalused nende jõukohaseks kaasamiseks tööturul," ütles ta.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.