Võrreldes 2011. aastaga kasvas palk 4,4 protsenti. Vanemametnike keskmine brutopalk oli aga 956 eurot ehk 1,1 keskmist palka, mis on 6,1 protsenti suurem kui 2011. aastal. Nii kõrgemate riigiametnike kui ka vanemametnike puhul on keskmine kõrgeim palgatase põhiseaduslikes institutsioonides ja neid teenindavates asutustes, kus kõrgemad riigiametnikud teenivad 2,4-kordset ning vanemametnikud 1,6-kordset Eesti keskmist palka.
Kõrgemate riigiametnike osas oli järgmine kõrgeim ehk 2,1-kordne keskmine palk Majandusministeeriumis ja 2,0-kordne Rahandusministeeriumis. Madalaim ehk 1,6-kordne oli see Välisministeeriumis.
Kohalike omavalitsuste ametiasutuste kõrgemate ametnike keskmine brutokuupalk oli 2012. aastal 1,4 Eesti keskmist. Võrreldes 2011. aastaga oli kõrgemate ametnike keskmine brutokuupalk kasvanud 3,8 protsenti. Vanemametnike keskmine kuupalk oli 1,1 keskmist kuupalka, mis on 4,3 protsenti kõrgem kui eelmisel aastal.
Kohalike omavalitsuste palkasid mõjutab regionaalsetest palgatasemete erinevustest tulenev surve. Seega teenivad Tallinna linnavalitsuse kõrgemad ametnikud 29 protsenti kõrgemat palka ning vanemametnikud 34 protsenti kõrgemat palka kui teistes linnavalitsustes keskmiselt.
Tegevusvaldkonniti oli avaliku teenistuse kõrgeim keskmine brutokuupalk 1448 eurot infos ja sides, millele järgnesid finants- ja kindlustustegevus 1433 ja elektrienergia 1297 euroga. Väikseim ehk 557 eurot oli palk majutuses ja toitlustuses.
Turu palgasurve varieerub erinevatele avaliku teenistuse asutustele. Näiteks konkureerib Majandusministeerium tööjõuturul kõrgelt tasustatud info ja side ning finants- ja kindlustustegevuse sektoriga, Kultuuriministeerium aga pigem madalamalt tasustatud kunsti ja meelelahutuse sektoriga. Palgaturu erinevustest lähtuvalt peaks nende ministeeriumide keskmine palk erinema pea kaks korda. See läheks aga vastuollu avaliku teenistuse sisemise õigluse printsiibiga, mille kohaselt peaksid erinevate ministeeriumide sarnast tööd tegevad ametnikud saama ligikaudu samaväärset palka.
Lisaks tegevusvaldkondadele varieeruvad palgatasemed Eestis ka maakonniti. Tallinnas ja Harjumaal on tunduvalt suuremad palgad kui mujal maakondades. Tallinna ja Harjumaa keskmine brutopalk ületab Eesti keskmist palka 887 eurot vastavalt 13,1 ja 11,4 protsenti. Ühegi teise maakonna palgatase aga Eesti keskmise palgani ei ulatu. Väikseim oli palk Võru maakonnas, kus see oli 654 eurot.