25.02.2020 Teisipäev

Kuidas jääda tööandjatele paremini silma? Siin on neli võimalust

Eesti tööturul on praegu põnevad, samas ka pisut keerulised ajad. Töötuse määr on 10 aasta võrdluses madalaimal tasemel ja tööandjate värbamisvajadus suurem kui kunagi varem. Ühelt poolt on järjest raskem täita vabanevaid ja loodavaid ametikohti, teisalt on aga nii mõnedki traditsioonilised töökohad kadumas minevikku. Töötajatele on keeruline olukord Eesti tööturul aga avanud enneolematult häid võimalusi ja hiljutine tööturu-uuring näitaski, et pea iga teine töötaja (45%) on saanud tööandjatelt kandideerimiskutseid.
Hoolitse oma CV eest.
Hoolitse oma CV eest. Foto: Pixabay

Kuna töötajate üle meelitamine ja töövõtjatele tööportaali kaudu otsepakkumiste tegemine on muutumas järjest igapäevasemaks, tasub anda tööandjatele võimalus ennast leida.

4 võimalust jääda tööandjatele paremini silma:

Kas Sinu CV on leitav?

Paljud tööandjad kasutavad igapäevaselt CVKeskus.ee portaalis olevat CV-de andmebaasi selleks, et leida ise neile sobiv inimene ja kutsuda teda enda juurde kohvile. Millal olid Sina viimati õigel ajal õiges kohas?

Selleks, et saada paremat tööalast võimalust, ei pea Sa olema alati tingimata füüsiliselt kohal mõnel tööalasel sündmusel, ulatama oma visiitkaarti konkreetsele isikule või uuendama pidevalt tööportaali avalehte. Head võimalused võivad jõuda Sinuni ka hoopis sel ajal, kui magad sügavat und. Selleks aga peab Sul olema eeltöö tehtud – CV sahtlipõhjast või arvuti desktop’ilt üles leitud, uuendatud ja CVKeskus.ee portaali üles laetud. Tundub ju lihtne!

Iga valdkonna jaoks oma CV

Kuna oleme harjunud mõtlema elulookirjeldusest kui ühest ülevaatlikust dokumendist, mida pidevalt täiendada, võib mõte sellest, et Sul on mitu CV-d tunduda alguses imelik. Tegelikult on see aga täiesti normaalne ja personalispetsialistide poolt igati tervitatav, kui Sul on iga valdkonna jaoks tehtud n-ö rätseptööna eraldi CV. Mida see tähendab ja kuidas seda teha?

Alguses tuleb Sul luua või võtta ette kogu Sinu elulugu kajastav CV. Mõtle, mis ametikohtadele sooviksid kandideerida või mis valdkonnad ühtivad Sinu eelnevate õpingute ja kogemustega. Kui oled tegemas või soovid teha karjääripööret, siis mõtle välja, mis oskused ja iseloomuomadused aitaks Sul uues valdkonnas töökohta haarata.

Kui Sul on CVKeskus.ee portaalis juba üks ülevaatlik CV tehtud, saad väga lihtsalt seda paljundada ning teisele valdkonnale vastavaks kujundada. Lähtu põhimõttest, et konkreetse valdkonna jaoks kohandatud CV-s peaks leiduma vastus küsimusele, miks just Sina ja miks just see ametikoht. Kõik üleliigne jäta rahumeeli välja.

Kasuta õigeid märksõnu

Nii nagu guugeldades või sotsiaalmeedias hashtag’e kasutades otsime konkreetseid asju, nii otsivad ka tööandjad andmebaasis ametikohaga seonduvaid märksõnu. Vaata, et oleksid lisanud näiteks kõik ametikoha jaoks olulised ja Sinu poolt varem kasutatud programmide nimed, määra ära sobivad ametinimetused, mis haakuvad sellega, mida otsid ja kirjuta võimalikult detailselt lahti, millised olid või on Sinu tööülesanded.

Pane tähele, et CV vormi peal täidetud elulookirjeldusest saab süsteem märksõnu paremini kätte kui enda koostatud ja üleslaetud dokumendist. Samuti vaata üle, et Sinu keeletasemed oleksid õigesti määratud – keeleoskuse puhul loetakse kõige kõrgemaks ehk kõige paremaks tasemeks C2 taset.

Uuenda CV-d vähemalt kord poolaastas!

Nii nagu käiakse iga kuu-paari tagant juuksuris soengut värskendamas, nii tasub ka CV-d uuendada vähemalt kord poolaastas. Selle aja jooksul võivad muutuda Sinu soovid, tulla juurde oskused, muutuda tööülesanded või jõuad ehk lausa vahepeal töökohta vahetada. Selleks, et CV oleks alati ajakohane ja valmis kohe huvi korral tööandja poole teele minema, tasub seda vahepeal kindlasti täiendada.

Allikas: CVKeskus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255