Kuna koroonaviiruse leviku tõkestamine on meie ühine mure, siis nii tööandjad kui ka töötajad peavad andma oma parima, et nende ettevõttest ei saaks alguse järjekordne kolle ning tagasipöördumine tavaellu saaks võimalikuks.
Tööinspektsiooni poolt välja toodud head ja tõhusad praktikad Eesti ettevõtetest, millest võiksid ka teised eeskuju võtta:
1. Koostatud on üldised juhised käitumiseks vastavalt ettevõttes kehtestatud riskitasemele. Kõik juhised ja informatsioon on töötajatele kättesaadav sisevõrgu kaudu ja samuti on informatsioon pandud stendidele. Ettevõttes kasutatakse riskitaseme määramisel valgusfoori värve ning läbi on töötatud käitumine erinevate riskitasemete korral. Otsus riskitaseme määramiseks tehakse ettevõtte tegelikku olukorda arvestades. Kõikidele üksustele on koostatud eraldi käitumisjuhised haiguse või selle kahtluse korral ning koostatud vastused korduma kippuvate küsimuste korral;
2. Töötajaid vedavas bussis on kohustus kanda maske ja istuda eraldi istmetel;
3. Ehitusplatsil on koroonaviiruse vastu võitlemise meetmete infotahvlid objektil;
4. Riietumine ja puhkepausid on korraldatud eri aegadel;
5. Tööle tulek on korraldatud erinevatel kellaaegadel.
Kevadise eriolukorra ajal koostatud juhise “Töötervishoiu ja tööohutuse juhised viiruse leviku tõkestamiseks ehitusel” leiab Tööelu portaalist.
Tööinspektsioon pakub võimalust kutsuda ettevõttesse töökeskkonna konsultant, kes annaks nõu, kuidas töökeskkonnas töötajate tervist säästvamaks muuta. Töökeskkonna konsultandi kutsumiseks tuleb saata e-kiri Tööinspektsiooni üldaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Täpsemat teavet töökeskkonna konsultandi teenuse kohta on võimalik saada Tööinspektsiooni infotelefonilt 640 6000 või Tööinspektsiooni kodulehelt. Ettevõttele on konsultandi teenus tasuta.