Maksud ja raamatupidamine
Valitsus plaanib hiiglaslikku puudujääki riigieelarves, väga suuri maksutõuse ja reservide vähendamist, ütles majandusanalüütik, riigikogu liige Maris Lauri.
Kolmapäev, 12 Aprill 2017 14:23

Soovitused edukaks väärtpaberitehinguks

Kui olete oma osaühingu osa Eesti Väärtpaberikeskuses registreerinud ei pea te osa müümiseks enam notarisse minema. Sama kehtib aktsiate ja muude registreeritud väärtpaberite puhul. Tänastes elektroonilise panganduse tingimustes on väärtpaberite üleandmine, müümine või ostmine esmapilgul imelihtne. See on internetipangas vaid paari kliki kaugusel. Samas esinevad aga mitmed ohud, mille tulemusel Teie kavandatud ülekanne ei pruugi õnnestuda.

Kolmapäev, 12 Aprill 2017 14:15

Kevad tuleb maksumuudatustega

Eelmise aasta lõpus läks uuel koalitsioonil väga kiireks raha leidmisega lubaduste finantseerimiseks, millest kõige kallim on 1. jaanuaril 2018 jõustuv progresseeruv kuni 500-eurone tulumaksuvaba miinimum. Selle eesmärgi nimel on juba kiirkorras jõustunud erinevad aktsiisimäärad, millest näiteks lahja alkoholi aktsiisitõus on õiguskantsleri vedamisel jõudmas riigikohtusse. Samuti peavad eraisikud juba 2017. aastast leppima erinevate piirangutega tulust mahaarvamiste osas.
Kolmapäev, 12 Aprill 2017 13:28

Kuidas panna oma äri kasvama?

Tartumaa noormees Paavo Otsus läks 12 aastat tagasi Šotimaale maasikaid korjama, et õpingute jaoks raha koguda. Praegu on ta Eesti ühe suurema maasikafarmi omanik. Viimaste aastatega on Otsus oma ettevõttesse investeerinud ligi miljon eurot.
Swedbanki krediidiportfelli valdkonnajuhi Urmas Simsoni sõnul on uue valitsuse maksupoliitikas eelkõige riskiks see, et muutusi on korraga väga palju ja valitseb üldine ebaselgus.
Väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetus (MAK 2014-2020 meede 6.3) 2017 IV taotlusvoor
Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi järgi kasvab Eesti majandus tänavu ligikaudu 2,4 protsenti ja 2018. aastal 3,1 protsenti. 
Kolmapäev, 12 Aprill 2017 10:32

Muudatused audiitori töö köögipoolel

Möödunud aasta lõpus Eesti arvestusala õigusesse üle võetud uute auditeerimisstandardite kohaselt on vandeaudiitori aruannetel, mis koostatakse 15. detsembril 2016 või hiljem lõppenud majandusaasta aruannetele, uus, endisest palju põhjalikum sisu ja vorm.

Kolmapäev, 12 Aprill 2017 10:30

Muudatused audiitori töö köögipoolel

Möödunud aasta lõpus Eesti arvestusala õigusesse üle võetud uute auditeerimisstandardite kohaselt on vandeaudiitori aruannetel, mis koostatakse 15. detsembril 2016 või hiljem lõppenud majandusaasta aruannetele, uus, endisest palju põhjalikum sisu ja vorm.

Kolmapäev, 12 Aprill 2017 10:15

Maksukorralduse seaduse plaanitavad muudatused

Rahandusministeerium on saatnud kooskõlastusringile maksukorralduse seaduse muudatuste väljatöötamise kavatsuse, millega muu hulgas nähakse ette äriühingu faktilise juhi vastutus tahtlikult põhjustatud maksuvõla eest, lihtsustatakse intresside arvestust, revisjoni ja üksikjuhtumi kontrolli asemel kehtestatakse ühtne kontrolliliik ning töötamise registrit täiendatakse kolme uue tunnusega.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes