Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Kilvar Kessleri sõnul on Eesti finantssektor seni koroonapandeemia mõjudega hästi hakkama saanud, suutnud nendes tingimustes kasumit teenida ning seega pole mõistlik dividendide üldine ja täielik keeld.
Kuna koroonapandeemia tõttu on finantssektoris endiselt määramatust, siis suhtume kasumi jaotamise soovi konservatiivselt. Võtsime soovituslike piirmäärade seadmisel arvesse erinevate finantssektori tegevusvaldkondade tulemusi ja kapitaliseeritust. On oluline, et järelevalve subjektidest finantsvahendajatel oleks piisavalt puhvreid riskide katteks,
ütles Kessler.
„Hindame igat sellist juhtumit põhjalikult ning eraldi, kus finantsvahendaja tahab jaotada kasumit üle soovitusliku piirmäära.“
Kuna Swedbank, SEB Pank ja Luminor kuuluvad Euroopa Keskpanga (EKP) otsese järelevalve alla, siis kehtivad neile EKP nõuded, mille kohaselt soovitatakse emapanga tasemel dividendide maksmisest hoiduda või teha seda kuni 15% eelmise kahe aasta kasumist. Ülejäänud Eesti pangad võivad Finantsinspektsiooni soovituste järgi dividendideks maksta kuni 35% viimase kahe aasta kasumist ning dividendide väljamaksmisel ei tohi nende esimese taseme põhiomavahendite suhtarv langeda rohkem kui 110 baaspunkti.
Investeerimisühingud tohivad dividendideks maksta kuni pool 2020. aasta kasumist ja nende puhul ei tohi dividendide väljamaksmisel üldise kapitalinõude täitmise suhtarv langeda alla 110%.
Kahjukindlustusseltside dividendide maksmisel ei tohi solventsuskapitalinõude kaetus (SCR) omavahenditega langeda alla 170%.
Finantsinspektsioonilt tegevusloa saanud pangad, investeerimisühingud ja kindlustusandjad peavad dividendide maksmise kavatsusest inspektsiooni eelnevalt teavitama.
Dividendide maksmise piiramiseks muutis Finantsinspektsioon soovituslikku juhendit „Väljamaksete piiramine COVID-19 pandeemia ajal“.