15.07.2021 Neljapäev

Euroopa Komisjon algatas rikkumismenetluse 24 EL-i riigi suhtes, Eesti nende seas

Euroopa Komisjon algatas täna rikkumismenetluse ja saatis ametlikud kirjad 24 EL-i liikmesriigi, sealhulgas Eesti suhtes, kuna need riigid ei ole viinud oma mitmesuguseid siseriiklikke õigusnorme kooskõlla töötajate lähetamise direktiivi jõustamisdirektiiviga.

Jõustamisdirektiivi eesmärk on tugevdada töötajate lähetamise eeskirjade praktilist kohaldamist.
Jõustamisdirektiivi eesmärk on tugevdada töötajate lähetamise eeskirjade praktilist kohaldamist. Foto: pixabay

Menetlusteated saatis komisjon Belgiale, Bulgaariale, Tšehhile, Taanile, Saksamaale, Eestile, Iirimaale, Kreekale, Prantsusmaale, Horvaatiale, Itaaliale, Küprosele, Lätile, Leedule, Luksemburgile, Ungarile, Maltale, Madalmaadele, Austriale, Poolale, Rumeeniale, Sloveeniale, Slovakkiale ja Soomele.

Jõustamisdirektiivi eesmärk on tugevdada töötajate lähetamise eeskirjade praktilist kohaldamist, käsitledes selliseid küsimusi nagu võitlus pettuste ja eeskirjade täitmisest kõrvalehoidmise vastu, teabe kättesaadavus ja halduskoostöö EL-i liikmesriikide vahel.

Eelkõige määratakse jõustamisdirektiivis kindlaks haldusnõuded ja kontrollimeetmed, mida liikmesriigid võivad kehtestada, et jälgida töötajate lähetamise eeskirjade täitmist; kaitstakse lähetatud töötajate õigusi ja kaitstakse neid töötajaid tööandjate vastulöögi eest ehk tööandjapoolne ebasoodne kohtlemine juhul, kui nad algatavad tööandja vastu kohtu- või haldusmenetluse, kui nende õigusi ei austata; tagatakse lähetatud töötajate õiguste kaitse alltöövõtu korral; tagatakse mõjus halduskaristuste ja trahvide kohaldamine ja kogumine kõigis EL-i liikmesriikides; kohustatakse liikmesriike kehtestama mõjusaid, proportsionaalseid ja hoiatavaid karistusi.

Komisjon peab dialoogi 24 EL-i liikmesriigiga, kes ei ole direktiivi mõnda eespool nimetatud sätet või kõiki neid sätteid nõuetekohaselt üle võtnud. Komisjon kavatseb tagada, et kehtivad õigusnormid võimaldaksid jätkata ühtsel turul töötajate lähetamist ilma tarbetute takistusteta tööandjatele, tagades samal ajal lähetatud töötajate õigused. Asjaomastel liikmesriikidel on nüüd kaks kuud aega, et võtta vajalikud meetmed, vastasel juhul võib komisjon otsustada esitada põhjendatud arvamuse.

Rikkumismenetlusi käsitlevate korrapäraselt avaldatavate otsustega rakendab Euroopa Komisjon õiguslikke meetmeid nende liikmesriikide suhtes, kes ei ole täitnud EL-i õigusest tulenevaid kohustusi. Need otsused hõlmavad mitmesuguseid sektoreid ja EL-i poliitikavaldkondi ning nende eesmärk on tagada EL-i õigusaktide nõuetekohane kohaldamine, mis vastab kodanike ja äriühingute huvidele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255