Õigus

Ajakirja tellijate tööõiguse, tsiviilõiguse ja äriõiguse teemal küsimustele vastavad: Emirlin Consult ÕB, Tanel Melk & Partners Law Firm, Crowe Horwath

Rubriigis ''Vis-a-Vis: Küsimused-vastused'' avaldatakse Eesti parima nõustamisfirmade spetsialistide vastused majandusjakirja Raamatupidamisuudised tellijatelt saabunud küsimustele auditi, maksunduse, maksu- ja äriõiguse, tsiviilõiguse ja tööõiguse teemadel.

Kas võib tööandja algatusel vallandada raseda naise katseajal?

Me koondame töötaja, teatame talle sellest 14 päeva ette ja maksame 1 kuu hüvitise. Küsimus: millisele töölepingu seaduse paragrahvile peame viitama, kui vormistame töölepingu ülesütlemise ja sellekohase käskkirja?
Täname.

Tere päevast!
Aidake orienteeruda järgmises situatsioonis.
Korteriühistus kinnitati maikuus majandustegevuse  plaan, mis kätkeb ka töötaja palka; nüüd on juhatus otsustanud töötaja koondada ja tema asemele palgata teenindusfirma, mis läheb 200 krooni kuus töötajast vähem maksma. Töötaja on töötanud KÜ-s  alates 1.12.99. a. , puhkusel oli ta viimati 2003. aastal. Koondamisel tuleb talle maksta hüvitist ühe kuu palga ulatuses ja kasutamata puhkuse hüvitist nelja kuu eest; sellega seoses väljub juhatus eelarve piirest.
Kas KÜ juhatusel on õigus üldkoosoleku otsuseta töötajat koondada?
Kuidas Töölepingus vormistada töötaja materiaalne vastutus, et oleks reaalselt võimalik nõuda hüvitist kahju tekitamise korral?

Töötajaga on sõlmitud tööleping juhi ametikohale. Alates 01.05.09 saab töötajast juhatuse liige, juhi ametikohale  asub teine töötaja .

Kuidas muutusi õigesti kajastada käskkirjas ja vormistada lepingut? Endise juhiga sõlmitud töölepingut ei ole soovitatav täielikult lõpetada.

Tänan.

Tere!
Sain hiljuti teada, et firma, kellel on võlgnik, võib taotleda kohtus kiirmenetlust ja võla sissenõudmise otsuse tegemist. Kas te saaksite öelda, kuhu on vaja esitada avaldus ja millise näidise järgi (justiitsministeeriumi saidil  ei õnnestunud dokumendi šablooni leida)?
Tänan!
Tere!

Võtsin kaks õppelaenu à 17 000 krooni, lõpetasin meditsiinikooli õe erialal, hakkasin töötama Ida-Viru Keskhaiglas oma erialal. Hakkasin laenu tagasi maksma, sünnitasin lapse ja riik kustutas poole minu laenust. Hiljem sain teada, et haigla pidanuks minu eest tasuma kogu laenu, kuna see on riigiasutus ja ma töötan oma erialal. Kas see on tõsi? Mul on jäänud maksta veel 7000 krooni, kas ma võin nüüd pöörduda haigla raamatupidamise poole, et nad maksaksid minu eest selle laenujäägi. Mida ma pean selleks tegema?

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes